Okolica


Piekielna Dolina- 15 min./pieszo

Spacer ze Wzgórza Magnolii do "Piekiełka" zajmie ok. 15 minut. Piekielna Dolina to miejsce schowane pośród Gór Bystrzyckich, gdzie można wypocząć i nabrać sił. W środkowej części doliny znajduje się Kapliczka Maryjna, źródełko oraz miejsce wypoczynku.


Bukowa Dolina

Druga dolina znajduje się po przeciwnej stronie Długopola Zdroju. Bukowa Dolina jest krótka, ale malownicza. Spływania nią potok Porębnik. Ciągnie się na wysokości ok. 380-440 m n.p.m. pomiędzy zbiegiem potoku Porębnik z Ponikiem w Długopolu Zdroju, a pierwszymi zabudowaniami Poręby. Ma ok. 1,5 km długości. Bukową Doliną prowadzi szosa z Długopola Zdroju na Przełęcz nad Porębą. Dość płytka, wąska, zalesiona dolina miejscami tworzy wąwóz o stromych zboczach. Wychodzą z nich niewielkie skałki piaskowcowe. Potok płynie głębokim, kamienistym korytem, w otoczeniu bujnej roślinności. Dawniej Bukowa Dolina stanowiła jedno z atrakcyjniejszych miejsc spacerów kuracjuszy z Długopola Zdroju, uchodziła za bardzo malowniczy i romantyczny zakątek. Dodatkową atrakcją był stary młyn („Buckelmühle”) wzniesiony u jej wylotu, który później zamieniono na popularną gospodę z pokojami gościnnymi. Dziś Bukowa Dolina jak dawniej jest odwiedzana przez turystów jednak już nie w takim stopniu jak przed II Wojną Światową.


Wronka- 20 min./pieszo

Spacer na "Wronkę" z centrum Długopola zajmie nam ok 20 minut, na Wronce znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękna panorama Długopola.


Przełęcz nad Porębą- 2h/ pieszo

Wycieczka piesza z Długopola do Przełęczy Nad Porębą zajmie nam ok 2 godzin, po drodze mamy okazję napotkać sarny i zające, a ze szczytu Przełęczy podziwiać niepowtarzalną i zapierające dech panoramę środkowej i południowej część Kotliny Kłodzkiej.


Mostowice (przejście graniczne do Czech)- 15 km

Samochodowe przejście do naszych południowych sąsiadów, zlokalizowane ok. 15 kilometrów od Wzgórza Magnolii.


Zamek Szczerba-8 km

Romantyczne ruiny Zamku Szczerba położone w miejscowości Gniewoszów w odległości ok 8 kilometrów od Wzgórza Magnolii. Polecamy szczególnie zakochanym.


Solna Jama- 8 km

Niezwykle urokliwa grota, do której można wejść i zwiedzać pod warunkiem posiadania odpowiedniej odzieży ochronnej, zlokalizowana w niedalekiej odległości od Zamku Szczerba.


Jagodna- 3h/ pieszo

Szczyt górujący nad Długopolem zlokalizowany w niedalekiej odległości od Przełęczy Poręba, spacer z Wzgórza Magnolii zajmie nam ok 3 godzin.


Międzygórze-15 km

Górska miejscowość z nietypową dla tych terenów, piękną, alpejską architekturą, położone ok 15 km od Wzgórza Magnolii. Z Międzygórza warto wybrać się na Śnieżnik, do Ogrodu Bajek oraz na Marię Śnieżną.

 

Zieleniec- 30 km

Centrum sportów zimowych, zlokalizowane niecałe 30 km od Wzgórze Magnolii. W zimie warto mieć w samochodzie łańcuchy śnieżne.

 

Czarna Góra- 20 km

Drugi co do wielkości ośrodek sportów zimowych w Kotlinie Kłodzkiej. Oddalony od Wzgórza Magnolii niecałe 20 km.

 

Polanica Zdrój- 25 km

Uzdrowisko w Kotlinie Kłodzkiej, którego łagodny, podgórski klimat oraz obfite źródła wód mineralnych stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku, leczenia chorób układu krążenia i przewodu pokarmowego, a także zwalczania nałogu palenia tytoniu. Znajduje się tutaj znany w Polce jak i za granicą Szpital Chirurgii Plastycznej.


Kudowa Zdrój- 50 km

Głównymi atrakcjami turystycznymi Kudowy jest położona w dzielnicy miasta Czermna Kaplica Czaszek – jedna z trzech w Europie (kaplica wyłożona czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w czasie wojny trzydziestoletniej oraz zarazy), odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (wody arsenowe) i Aquapark . W Kudowie organizowane są Festiwale Moniuszkowskie, których repertuar złożony jest w większej części z dzieł Stanisława Moniuszki.

 

Duszniki Zdrój-35 km

Ważną atrakcją Dusznik-Zdroju jest odbywający się corocznie z początkiem sierpnia festiwal chopinowski. W Dusznikach znajduje się również Centrum Diagnostyki i Leczenia Osteoporozy z nowoczesnym sprzętem oraz pijalnia wód mineralnych i papiernia.

 

Lądek Zdrój- 30 km

Występują tu radoczynne (zawierające radon) cieplice siarczkowe i fluorkowe. Przeprowadzane są tutaj zabiegi uzdrowiskowe dla osób z chorobami reumatycznymi, chorobami ortopedycznymi i chorobami neurologicznymi. Wody radanowe powodują wzrost poziomu hormonów płciowych.

 

źródło: http://www.dlugopolezdroj.com; http://pl.wikipedia.org 

 

wypozyczalnia rowerów
Długopole Zdrój noclegi